Nieuw: The House opent een kantoor in Hasselt!
Meer onzekerheid gevraagd om volgende been goudhausse op gang te trekken
Dat is alleszins de mening van Rob Haworth, Senior Strategist bij U.S. Bank Wealth Management (USBWM). Haworth stelde dat zijn team de afgelopen zes maanden meer over goud heeft gesproken dan ooit tevoren, het gele metaal was simpelweg ‘the talk of the town’.
Daar was ook alle reden voor, gezien de ongemeen sterke prestatie die op de goudmarkt werd geleverd. Hij voegde er echter meteen ook aan toe dat het risico voor goud is dat de onzekerheid op de markt niet alleen moet aanhouden, maar dat deze ook nog moet toenemen om hogere prijzen te ondersteunen.
Er is dus volgens Haworth een volgende katalysator nodig om de goudprijs naar hogere regionen te tillen boven het niveau van $ 3.000. Die katalysator zou bijvoorbeeld onzekerheid kunnen zijn. Voor alle duidelijkheid: die onzekerheid is er natuurlijk al. Er wordt dus gewoonweg nog meer onzekerheid gevraagd.
Haworth denkt dat de goudmarkt bij een prijs van $3.000 per ounce veel slecht nieuws voor de wereldeconomie en de Amerikaanse dollar heeft ingeprijsd.
"Er zijn veel redenen om aan te nemen dat de economische onzekerheid in de komende weken en maanden hoog zal blijven, maar op een gegeven moment zal ze onvermijdelijk toch stabiliseren. Er zal een herverdeling in de wereldhandel plaatsvinden en die handel zal waarschijnlijk op een lager pitje draaien, maar de markten zullen zich aan de gewijzigde aanpassen," zei hij. "Zodra we de piek van de onzekerheid voorbij zijn, moeten we ofwel inflatie als een groot probleem zien opduiken, ofwel een verdere verzwakking van de Amerikaanse dollar."
Volgens Haworth moeten de wereldwijde rentetarieven terug naar nul om de stijging van goud boven het huidige niveau op gang te trekken. Volgens hem is dat onwaarschijnlijk. Haworth bedoelt daar waarschijnlijk mee dat het inflatiegevaar momenteel te groot is.
Haworth verwacht dat de vraag naar goud in Azië sterk zal blijven, omdat Chinese investeerders hun beleggingen steeds verder diversifiëren, weg van de huizenmarkt en de beurzen.
"Er is sprake van een onderliggende vraag, omdat Chinese investeerders een spaaralternatief nodig hebben", zei hij.
-
Marktanalyse
Amerikaanse staatsschuld en goud: waarom de financieringscrisis van Washington de schuldontwaarding versnelt
-
Marktanalyse
Goudprijs technische analyse steunniveaus: hoe goud, zilver en platina reageren op de rente en dollar
-
Marktanalyse
Dollar en goudprijs relatie: hoe wisselkoersen en renteverwachtingen de edelmetaalmarkt beïnvloeden
-
Marktanalyse
Amerikaanse rente goudprijs: hoe hoge obligatierentes en de dollar de goudmarkt in evenwicht houden