Nieuw: The House opent een kantoor in Hasselt!
Frank Holmes bindt de kat de bel aan: goud naar $7.000, zilver naar $100
Stel je voor: goud aan 7.000 dollar en zilver aan 100 dollar per troy ounce. Het klinkt bijna als een droomscenario voor beleggers, maar volgens Frank Holmes is dit geen luchtfietserij, eerder een logische uitkomst van de tijd waarin we leven.
De fundamenten voor zo’n historische prijsstijging zijn volop aanwezig. Wereldwijd stapelen de schulden zich op in een tempo dat nauwelijks nog houdbaar lijkt. In de Verenigde Staten alleen al gaan honderden miljarden op aan rentebetalingen, terwijl de overheid blijft bijdrukken om de motor draaiende te houden. Dat zet het vertrouwen in fiatgeld onder druk en maakt edelmetalen, tastbaar en schaars, opnieuw tot een veilige haven. Opvallend is dat centrale banken in stilte hun goudvoorraden vergroten, vaak in veel grotere volumes dan officieel bekend wordt gemaakt. Het lijkt een stille maar duidelijke stemverklaring tegen de dominantie van de dollar.
Ook inflatie speelt een hoofdrol. Zelfs als de officiële cijfers hier en daar wat afkoelen, blijven de structurele krachten aanwezig: hogere loonkosten, geopolitieke fricties, dure energie. Goud is al eeuwenlang de ultieme bescherming tegen geldontwaarding. Zilver heeft daarbij nog een extra troef: zijn cruciale rol in de energietransitie. Van zonnepanelen tot elektrische auto’s, de vraag naar zilver in hightech toepassingen neemt exponentieel toe, terwijl de productie nauwelijks kan volgen.
Wat Holmes extra benadrukt, is het sentiment. Zodra grote institutionele beleggers besluiten om niet langer enkel in aandelen en obligaties te schuilen, maar serieus kapitaal naar goud en zilver te verschuiven, kan de dynamiek in deze relatief kleine markten exploderen. Voor goud is de markt al beperkt, maar zilver is zó smal dat zelfs een kleine kapitaalinstroom de prijs met sprongen omhoog kan sturen. Zo wordt het idee van zilver op 100 dollar ineens een heel stuk tastbaarder.
En dan is er nog de rekensom. Leg de wereldwijde schuldenlast en de groei van de geldhoeveelheid naast de bestaande goud- en zilvervoorraden, en de huidige prijzen lijken eerder een koopje dan een top. De goud-zilverratio, historisch gezien grillig maar nu extreem hoog, suggereert bovendien dat zilver nog een flinke inhaalslag moet maken.
Het beeld dat ontstaat, is dat van een nakende supercyclus. Een wereld waarin beleggers de veilige havens herontdekken, waarin centrale banken hun kaarten opnieuw schudden, en waarin industriële vraag een edelmetaal als zilver tot ongekende hoogten kan stuwen. Goud naar 7.000 en zilver naar 100? Volgens Holmes is het niet de vraag óf, maar wanneer.
-
Marktanalyse
Amerikaanse rente goudprijs: hoe hoge obligatierentes en de dollar de goudmarkt in evenwicht houden
-
Marktanalyse
Energieprijzen inflatie: hoe een energiecrisis via de productieketen leidt tot tweede-ronde-effecten
-
Marktanalyse
Goldman Sachs goudprijs verwachting: waarom het koersdoel voor 2027 op 5.400 dollar staat
-
Marktanalyse
ECB renteverhoging goud zilver: wat een restrictief monetair beleid betekent voor edelmetalen