Nieuw: The House opent een kantoor in Hasselt!
Ag - Quart d'écu 1585 Henri III Navarre
Ag - Quart d'écu 1585 Henri III Navarre
Lees meerVerkrijgbaar: 1 stuks
Beschikbaarheid: Onmiddellijk beschikbaar
Specificaties
| Land | Koninkrijk Navarre |
| Jaar | Vroegmoderne periode |
| Type | Quart d'écu |
Productbeschrijving
Op de voorzijde van deze Quart d'écu staat een gekruiste fleurs-de-lis en op de achterzijde staat het gekroonde schild van Navarre en Bourbon.
Veilig bestellen bij The House
- Verzekerde verzending
- Courante munten op voorraad
- De scherpste live prijzen
- Gratis levering vanaf €35.000
- 6 kantoren, vlot bereikbaar
- Discrete afhaling
Meer info / details
De man die wij kennen als Henri IV van Frankrijk was, vóór hij koning van Frankrijk werd, al koning van Navarra. Maar op de Navarrese troon was hij niet "Henri IV" — hij was daar Henri III van Navarra, omdat het koninkrijk Navarra zijn eigen, aparte telling van koningen had (met eerder al een Henri I en Henri II van Navarra, via het huis Albret/d'Albret).
Toen hij in 1572 zijn moeder Jeanne d'Albret opvolgde als koning van Navarra, was hij dus Henri III de Navarre. Pas in 1589, na de dood van Henri III van Frankrijk (de Valois-koning die we net bespraken), erfde hij ook de Franse troon — en daar werd hij, volgens de Franse telling, Henri IV.
Er waren dus tussen 1572 en 1589 zelfs twee verschillende "Henri III" tegelijk actief in Frankrijk/Navarra: Henri III van Frankrijk (Valois) en Henri III van Navarra (de latere Henri IV). Dat is precies waarom je op munten en documenten uit die periode goed moet opletten welk koninkrijk bedoeld wordt.
Numismatisch is dit relevant: munten die specifiek voor Navarra of Béarn geslagen werden vóór 1589 dragen zijn titel als Henri III (of Henricus III) rex Navarrae, terwijl munten van ná 1589 — zoals de Béarnse ¼ écu die je eerder liet zien — de titel Henricus IIII dragen, omdat die dan zijn Franse regnale nummer gebruiken, ook al bleef hij tegelijk ook koning van Navarra.