The House

09/08/11: En nu ??? Hoe moet het verder ?

Het lijkt er op dat de markten iets gekalmeerd zijn. De interventies van de ECB hebben de spreads van Italië en Spanje iets getemperd maar vergis u niet. De onderliggende krachten die de markten scheef getrokken hebben zijn nog steeds aanwezig en vragen een toch wel iets meer doortastende aanpak dan een pleister op een houten been.

De VS mogen dan wel een akkoord over hun schuldenplafond hebben ( = QE3 ) en en ratingverlaging geslikt hebben, een verbetering van de situatie zit er voor de komende jaren nog niet in.

China's motor sputtert even ( nog steeds groeicijfers maar menig westers land jaloers zou op zijn ) en likt zijn wonden nu hun spaarpotje aan amerikaans schuldpapier iets minder makkelijker verhandelbaar is. Toch hebben zij er nog steeds belang bij amerikaanse schulden te kopen om de US economie genoeg geld te verschaffen om hun de chinese export op peil te houden. Pervers handeltje vind ik.

Nu maar 's uitleggen hoe we in Europa een groei moeten verwezelijken als elk land op de rem gaat staan om hun tekorten terug in het gareel te krijgen.

Hte lijkt er sterk op dat goud nog een tijdje een veilige haven blijft. Schommelingen zullen er altijd zijn maar er zullen maar weinig dagen zijn zonder mini-crisis.

Spreid uw aankopen in de tijd. Maak een gemiddelde.

 

Jan Van Cutsem

 

Beursgenoteerde munten


Nieuws

Numis